Reisverhaal «Chileense grens naar Palmira»
Zuid Amerika 5
|
Argentinië
|
0 Reacties
10 Juni 2025
-
Laatste Aanpassing 25 Juni 2025
10 – 13 juni 2025
Los Libertadores – Uspallata – Palmira
Aconcagua
Op terugweg vanuit Chili, rijden we opnieuw door de 3,1 km lange grenstunnel, zo komen we terug Argentinië in. En natuurlijk stoppen we opnieuw op de parking van het Horcones Visitor Center, ditmaal willen we een 4 km lange rondwandeling maken in het Parque Provincial Aconcagua. Dit is de enige mogelijkheid tijdens de winterperiode.
De zon is volop van de partij en er is amper wind, waardoor we de koude al snel niet meer voelen. Laagjes gaan uit, terwijl we genieten van alle moois onderweg. Rondom ons bevinden zich de kleurrijke rots hellingen van de Andes, telkens weerom anders van tint en patroon. De sneeuw ertussen geeft alles nog een extra accent.
Aan het uiteinde van de wandeling komen we bij een uitkijk platform, waar we een schitterend beeld hebben van Aconcagua. We hebben de indruk er zo dichtbij te zijn, dat we eigenlijk het gevoel krijgen ‘die top is gemakkelijk bereikbaar’. De berg heeft een redelijk afgeronde bovenkant, de hellingen zien er helemaal niet steil uit.
Maar … niets is minder waar. We kennen enkele mensen die de beklimming van deze berg hebben aangevat, maar hun doel niet bereikten. De hoogte is hier de grote uitdaging.
Het geeft ons een goed gevoel om zo dichtbij de 2de hoogste bergtop ter wereld te staan, maar bijzonder mooi vinden we deze niet.
We volgen verder het pad, dat terugdraait langs Laguna Horcones. Het verwondert ons dat dit meertje zo klein is, maar de beelden met ijs en sneeuw, omringd door hoge berghellingen, … zijn schitterend.
Bizarre ontmoeting
Eenmaal terug op de parking worden we aangesproken door een man die uit het souvenirwinkeltje komt. Hij wil onze camper binnenin filmen, want ‘zijn 80-jarige moeder ziet graag YouTube filmpjes van camper interieurs’. Moeten we dit geloven?
Ons gevoel zegt dat het ofwel een vlogger is, op zoek naar nieuw filmmateriaal. Maar het kan ook iemand zijn die ‘iets’ in de camper wil achterlaten … we zijn immers op weg naar de grens, hier vlakbij. Eén van zijn eerste vragen was ‘in welke richting’ we reizen, daarna ‘welke’ onze volgende bestemming is, waarop we ‘onbeslist’ hebben geantwoord. Dit risico nemen we zeker niet.
Grenskantoor
Ietsje verderop komen we bij het Argentijnse grenskantoor. Hier worden alle documenten geregeld, zowel het ‘inreizen’ in Argentinië, als de ‘uitreis’ voor Chili. Zie ‘grensverhaal’.
Puente del Inca
Wanneer we opnieuw aan Puente del Inca komen, kunnen we het niet laten om nog een keertje te stoppen. We wandelen naar de schitterende natuurlijke brug en nemen nog wat foto’s. Het namiddaglicht is verschillend met dat van de vorige keer, ’s voormiddags.
Hier krijgen we niet genoeg van!
Derde keer naar Uspallata
Verderop langs de weg stoppen we nog enkele keren bij mooie rotshellingen. Wanneer we in Uspallata aankomen gaat de zon al bijna onder … het is winter, de dagen zijn kort.
Ditmaal kiezen we een ander plaatsje dan voorheen. Toen stonden we op een zandplein, omringd door hoge bomen, waardoor de zon pas laat en voor korte tijd aan de camper kwam. Dat schaduwrijke plein is perfect voor de zeer warme zomerperiode, maar daarvoor is het nu te koud. We volgen het weggetje voorbij het plein en parkeren op een open grasvlakte, met uitzicht op de besneeuwde Andes bergtoppen.
Dit is een mooie plaats, aan de rand van een aangenaam dorp, hier willen we opnieuw enkele dagen blijven en wat boodschappen doen. Een andere reden daarvoor is, dat er slecht weer is voorspeld, met opnieuw een sterke Zonda stormwind, meer nog op onze volgende bestemming dan hier. Dus zitten we dat gure weer liever hier uit.
De 2de nacht is het zo ver, de storm werd verwacht van 0 u tot 18 u. Het zand vliegt om ons heen, alles wat los zit wordt meegenomen, … met voortdurend ‘tikjes’ tegen de camper. We kunnen niets meer zien buiten, terwijl het toch ‘volle maan’ is. En dit is nog maar het begin …
We staan op een grote open vlakte, zonder enige bescherming. Wanneer het almaar harder begint te waaien, wil Herlinde niet langer meer wachten om naar het centrum te rijden en beschutting tussen de gebouwen te zoeken. Daar is het inderdaad een stuk aangenamer slapen.
’s Ochtends vernemen we dat de grens waar we eergisteren passeerden, sinds gisterenmiddag al is gesloten, als voorzorg voor het aankomende stormweer. Deze zal men niet opnieuw openen gedurende de eerste 8 dagen, het gure weer houdt aan en men verwacht enkele dagen sneeuw begin volgende week. We zijn dus geen dag te vroeg teruggekeerd uit Chili …
Enkele dagen later horen we dat er een 2.000-tal vrachtwagens staan te wachten onder aan de grenspas.
En dan naar Palmira
We zouden nog enkele dagen langer blijven in deze aangename en mooie omgeving, maar wanneer men de volgende dag -7°C voorspelt, lijkt ons dat toch wat koud om stil te zitten. De beslissing om verder te rijden is snel genomen.
We herhalen de mooie rit door de kloof van de Río Mendoza en langs het Embalse Potrerillos, het mooie meer waaraan we een poosje geleden een week bleven staan. Nu is het ook daar te koud geworden.
In Palmira worden we warm verwelkomd door Valentin, we installeren ons in zijn tuin. Hier zullen we de camper weer eens een grondige poetsbeurt te geven, we willen de door de zon beschadigde stickers op de zijkanten verwijderen, het fiberglas polijsten en een laag coating geven. Ook de ruiten die danig wat krassen opliepen door laaghangende takken, zullen we weerom glad polieren. Daarvoor blijven we hier zolang als nodig is …
OVERNACHTINGEN:
USPALLATA – GRASVLAKTE MET UITZICHT OP DE ANDES
Coördinaten: -32.587663, -69.348896
Gelegen op 1886 meter hoogte.
PRIJS: n.v.t.
SCORE: 4/5
COMMENTAAR:
Grasvlakte met uitzicht op de toppen van het Andes gebergte. Tijdens warme weekends kan het hier druk zijn, bewoners komen hier picknicken en relaxen. Paarden lopen hier vrij rond. Ideaal tijdens de wintermaanden, wanneer de laaghangende zon amper geraakt op het grote plein ervoor, omringd door hoge bomen, wat dan weer ideaal is voor schaduw tijdens de warme zomermaanden. Geen voorzieningen.
Minpunten: Drukte tijdens weekends. Open vlakte, geen beschutting tegen felle wind.
GEREDEN TRAJECT:
Los Andes – Paso Los Libertadores – Uspallata, 161 km
Avenida Peru – E57 – E61 – Ruta60CH (beschadigd wegdek van betonplaten) – Grenstunnel – RN7 – RN149
TOL:
E61: 2.200 CLP
Uspallata – Lujan – Palmira, 143 km
RN149 – RN7 – RN40 – PR60 – RP61 – RP50 (de nationale wegen zijn nogal beschadigd, de provinciale wegen in goede staat)
EXCURSIES:
Zie verhaal Mendoza naar de Chileense grens.